niedziela, 22 marca 2015

Chcesz skakankę?"  Kiedyś to my tylko czekaliśmy aż spadnie śnieg. Się wychodziło na dwór i to była wielka atrakcja!
Całe dnie było co robić. A teraz co? Dzieci nawet nie czekają na śnieg...może się przyzwyczaiły do jego braku. A z resztą po co komu śnieg? Teraz przecież są te komputery i wszystkie inne.  "

Cześć i czołem wszystkim!

Cytat, który widzicie u góry posta nie znajduje się tutaj przypadkiem. Ostatnio wracając z kościoła usłyszałam dokładnie takie słowa od jednej z przechodzących pań. Teraz tak sobie myślałam nad tym i rzeczywiście dużo racji miała ta pani. No bo spójrzmy: tak naprawdę to teraz dzieci wolą pograć sobie na laptopie czy tam tablecie, niż wyjść na dwór i się pobawić.Co się dzieje?
Ja kiedy byłam mała, całe dnie potrafiłam spędzić na zewnątrz czy to na placu zabaw czy na działce i myślę, że mój rocznik i te blisko niego też tak miały. Teraz z resztą też nie siedzę całymi dniami w domu, na zewnątrz oczywiście też nie, ale od czasu do czasu wychodzę, bo ile można siedzieć w domu? No w sumie są też jakieś plusy nie wychodzenia, młodzież się więcej może uczyć w domu ale i tak sądzę, że dzieci przez zabawę to się naprawdę wiele mogą nauczyć. Przecież każdy z nas jak był mały musiał czegoś spróbować, coś zrobić żeby przekonać się czy to jest złe czy dobre. Aktywność fizyczna też jest ważna, w domu za wiele jej nie znajdziemy.
A jakie wartości są najważniejsze dla dzieci?
Pamiętam jak się dostawało np. skakankę to była wtedy duuuża frajda. Albo jak się spędzało czas na dworze, mnóstwo zabaw i gier na świeżym powietrzu. Spadł śnieg to każdy wybiegał z domu a to żeby ulepić bałwana albo pójść na sanki.
 A teraz co? Pewnie większość dzieci chciałoby dostać tableta, czy wypasiony telefon a jakby dostało skakankę to pewnie wylądowałaby w kącie. Nie sądzicie tak?

3 komentarze:

 1. Podoba mi się twoja dżinsowa katana! :)
  http://wiktoria-necka.blogspot.com/ Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem na Twoim blogu pierwszy raz, ale muszę przyznać, że robisz na mnie piorunujące wrażenie. Masz świetny styl pisania, nie powiem już o zdjęciach, bo są przepiękne! Jak dla mnie świetnie! Nic dodać nic ująć. Dlatego zaobserwowałam i czekam oczywiście na jeszcze więcej postów!
  A jeżeli chcesz zobaczyć mój blog zapraszam:
  MÓJ BLOG-KLIKNIJ

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedys cały czas wychodziłam a teraz nie mam za bardzo czasu :(
  onlydreams8.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Zostaw link do siebie a na pewno zajrzę. :)